Zasłony na wymiar

W aranżacji każdego pomieszczenia okno stanowi bardzo istotny element. Zapewnia odpowiednie doświetlenie. Z drugiej strony jednak nadmiar promieni wpadających do środka może nie być pożądany, szczególnie w gorące lato, gdy ostre słońce oślepia i nagrzewa wnętrza. Doskonałym sposobem na te niedogodności stanowią zasłony. Z ich pomocą z łatwością przysłonisz okno, aby nieco przyciemnić salon i zapewnić odrobinę chłodu. Jednocześnie wieczorami zasłony chronią domowników przed spojrzeniami przechodniów. Dodatkowo ozdobią Twój pokój, dodając mu szyku, piękna lub przytulności.

Zasłony do każdego pomieszczenia

Dzięki ogromnemu wyborowi materiałów, kolorów i wzorów zasłony na wymiar można dopasować do każdego wystroju wnętrza, aby stanowiły jego idealne uzupełnienie. Aby jeszcze lepiej spełnić oczekiwania klientów, w sprzedaży mamy kilka rodzajów zasłon do salonu i innych pomieszczeń.

  • Jeśli chcesz udekorować okno, ale nie zależy Ci na zaciemnianiu pomieszczenia, sprawdź zasłony półprzezroczyste. Nie blokują one promieni słonecznych i pozwalają cieszyć się piękną pogodą na dworze, a jednocześnie dzięki nim okno nie wygląda na „gołe”, ale jest pięknie ozdobione.
  • Zasłony mogą zastąpić firanki, ponieważ stanowią doskonały element ozdobny. Nieco grubszy materiał blokuje też częściowo słońce wpadające do środka.
  • Typowym przykładem są natomiast zasłony zaciemniające. Wykonane z grubszych, ozdobnych materiałów osłony okienne służą głównie do regulacji ilości światła wpadającego do środka.

W każdym przypadku najważniejszy jest komfort użytkowników oraz estetyka wybranego rozwiązania. Dlatego też zasłony na okno stanowią bardzo często wybieraną opcją do domów jednorodzinnych oraz budynków użytkowych.

Szeroki wybór zasłon okiennych

Przy wyborze najlepszych zasłon okiennych należy podjąć dużo istotnych decyzji. Przede wszystkim dostępnych jest kilkanaście materiałów, które posiadają swoje zalety i sprawdzą się w różnych sytuacjach. Kolor oraz wzory mają kluczowe znaczenie pod względem estetyki i dopełnienia wystroju pokoju, kuchni lub korytarza.

Innym aspektem zasłon do salonu, który wymaga rozważenia, jest sposób ich wieszania. Do wyboru jest tu całkiem dużo ciekawych opcji:

  • taśma marszcząca,
  • przelotki (kółka wszyte w materiał),
  • tunel,
  • szelki

Wybór najlepszych zasłon na wymiar nie jest prosty. Na szczęście na naszej stronie znaleźć można intuicyjny konfigurator zasłon. Dzięki niemu można stworzyć przykładowe kreacje okienne i wybrać optymalne rozwiązanie do swojego domu.

Siła doświadczenia w wyborze zasłon

Najlepsze efekty przy tworzeniu odpowiednich zasłon daje jednak połączenie konfiguratora zasłon z doświadczeniem. Jest to teraz całkiem łatwe, ponieważ nasz sklep oferuje także usługę pomiaru i montażu. Wybierając tę opcję, do Twojego domu przyjedzie nasz pracownik, aby zmierzyć dokładnie okno. Pozwoli to idealnie dopasować zasłonę na wymiar. Przy okazji jednak możesz usłyszeć dobrą radę, która ułatwi wybór najlepszego rozwiązania. Po dostarczeniu gotowej zasłony nasz monter zamontuje osłonę okienną w profesjonalny i trwały sposób.