Home / Żaluzje / Żaluzje pionowe

Żaluzje pionowe na wymiar

Żaluzje pionowe często nazywane są również wertikalami. Charakteryzują się one pionowym ustawieniem lameli oraz innym montażem do szyny, przez co składają się na bok okna, a nie do góry. Jakiś czas temu stosowane były przede wszystkim w biurach, jednak aktualnie równie chętnie wybierane są do salonów i pokojów dziennych. Dlaczego cieszą się coraz większą popularnością? Sprawdź sam!

Pełna funkcjonalność żaluzji pionowych

W szynie, w której montowane są verticale pionowe, znajduje się mechanizm sterujący. Dzięki niemu lamelami można sterować na dwa sposoby. Możliwe jest całkowite zwinięcie żaluzji pionowej na wymiar do boku, podobnie jak wygląda to z zasłonami, aby odsłonić całkowicie okno. Jednak lamele można również obracać wokół ich własnych osi, identycznie jak w przypadku żaluzji poziomych.

W ten sposób można dokładnie sterować ilością światła wpadającego do środka. Przy ustawieniu prostopadłym do szyby, efekt jest podobny, jak przy odsłoniętym oknie. Natomiast ułożenie równoległe całkowicie zaciemnia pomieszczenie. Istotne jest to, że zakres ruchu żaluzji to 360 stopni, dzięki czemu można je ustawić prostopadle do padających promieni. W ten sposób tłumi się ostre, oślepiające światło, a jednocześnie nie zaciemnia się pokoju czy biura. Ułatwia to pracę przy komputerze oraz oglądanie telewizji. To jedna z głównych zalet żaluzji pionowych do salonu.

Dostosuj wertikale do swoich potrzeb

W naszym sklepie możesz dostosować wertikale na wymiar do swoich potrzeb. Na stronie znajdziesz specjalny konfigurator żaluzji pionowych, w którym istnieje możliwość dobrania pożądanych parametrów i stworzenia idealnej osłony okiennej, spełniającej wszystkie wymagania. Jakie opcje są dostępne w konfiguratorze?

Sposób mocowania

Udostępniamy trzy sposoby mocowania wertikali do salonu:

  • do sufitu,
  • do ściany,
  • we wnęki okiennej.

Wybór odpowiedniego mocowania żaluzji pionowych na wymiar uzależniony jest od dostępnego miejsca. Verticale można montować samodzielnie lub skorzystać z pomocy specjalisty. Oferujemy usługę pomiaru oraz montażu, dzięki której nasz pracownik może dokonać pomiarów okna na miejscu, a po zamówieniu i dostarczeniu żaluzji, zamontuje ją w profesjonalny sposób, zapewniając jej wytrzymałość.

Szerokość lameli

W ofercie znajdują się żaluzje wykonane z lameli o dwóch szerokościach: 89 mm oraz 127 mm. Ułatwia to dopasowanie wertikali do salonu do kształtu i wielkości okna. Wpływa również na estetykę pomieszczenia. Warto zastanowić się, który wymiar będzie bardziej odpowiedni do danego okna. Dzięki konfiguratorowi wertikali można zobaczyć, jak będzie wyglądała gotowa żaluzja w obu wariantach szerokości lameli, co z pewnością ułatwi odpowiedni wybór.

Szeroki wybór kolorystyki

Żaluzje pionowe do pokoju gościnnego stanowią również istotny element ozdoby. Muszą zatem wpasowywać się w wystrój całego pomieszczenia. Dlatego też konfigurator verticali umożliwia szeroki wybór kolorów oraz faktury żaluzji. Dostępne są między innymi barwy:

  • niebieski,
  • zielony,
  • czarny,
  • brązowy,
  • białe,
  • fioletowe,
  • żółte.

W ten sposób z łatwością dopasujesz żaluzje do swojego domu.