Home / Żaluzje / Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe na wymiar

Osłony okienne pełnią dużo istotnych funkcji. Jedną z nich jest zapewnienie bezpieczeństwa budynku w czasie nieobecności domowników. Przed włamaniami najlepiej chronią żaluzje fasadowe antywłamaniowe, montowane na zewnątrz budynku. Ten rodzaj osłony okiennej doskonale chroni także pomieszczenia przed nagrzewaniem oraz wychłodzeniem. Jakie jeszcze zalety kryją się w żaluzjach fasadowych i dlaczego warto rozważyć ich wybór do swojego domu? Czytaj dalej, aby poznać więcej mocnych stron tego rozwiązania.

Żaluzje fasadowe – najbardziej funkcjonalne rozwiązanie

Żaluzje fasadowe zewnętrzne to nowoczesne i bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Pozwalają między innymi na:

  • Doskonała ochrona termiczna. Po zasłonięciu wnęki okiennej żaluzją zewnętrzną na wymiar powstaje poduszka powietrzna, która dodatkowo chroni przed gorącem w upalne dni oraz zimnej w czasie zimy. Warto wiedzieć, że najwięcej ciepła dostaje się do wnętrza przez szybę, która w tym rozwiązaniu również chroniona jest przed słońcem.
  • Lamela można ustawić w różny sposób, aby płynnie sterować ilością światła wpadającego do wnętrza.
  • Nowoczesne żaluzje zewnętrzne doskonale wyciszają dom, blokując dźwięki dobiegające z podwórka.
  • W przypadku żaluzji fasadowych na wymiar sterowanie odbywa się za pomocą przycisku lub pilota. Umożliwia to podłączenie osłon okiennych do systemu pogodowego, dzięki czemu lamele same ustawiają się w odpowiedniej pozycji, aby zapewnić optymalną ilość światła, a jednocześnie chronić przed ostrymi, oślepiającymi promieniami.
  • Nowoczesne żaluzje fasadowe współpracują także z systemami inteligentnych domów, które coraz częściej montowane są w domach jednorodzinnych. Co istotne, podłączenie do systemu może odbyć się w późniejszym czasie, zatem wybór tego rozwiązania może być bardziej perspektywicznym wyjściem.

Skorzystaj z naszego konfiguratora żaluzji fasadowych

Dostępny na naszej stronie konfigurator żaluzji zewnętrznych pozwala dostosować parametry do swoich potrzeb i porównać różne rozwiązania w celu wybrania optymalnego. Istnieje kilka sposobów montażu tego typu żaluzji, więc przydatna może być również usługa pomiaru i montażu. Po jej wybraniu nasz pracownik przyjedzie do Twojego domu, aby wymierzyć dokładnie okno i zamówić żaluzję fasadową na wymiar idealnie dopasowaną do Twojego domu. Po zamówieniu natomiast przyjedzie jeszcze raz, aby profesjonalnie zamontować osłonę okienną, zapewniając jej odpowiednią funkcjonalność i trwałość.

Zachęcamy do skorzystania z konfiguratora żaluzji fasadowych na wymiar, a w razie pytań lub wątpliwości, do zadawania pytań w wiadomościach mejlowych lub telefonicznie. Chętnie dzielimy się naszym doświadczeniem i doradzamy, jakie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w danej sytuacji.