Home / Żaluzje / Żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane na wymiar

Filtruj produkty
Szerokość lameli
Drewniana 50mm
Drewniana 25mm
Sposób montażu
Do ściany, sufitu lub wnęki
Bezinwazyjny do skrzydła okiennego
Inwazyjny w świetle szyby
Inwazyjny do skrzydła okiennego
Rodzaj drabinki
Sznurkowalamele 25mm i 50mm
Taśmowatylko lamele 50mm
Odcienie kolorystyczne
odcień białego
odcień szarego
odcień czarnego
odcień jasnego drewna
odcień ciemnego drewna
odcień beżowego
odcień ecru

Żaluzje drewniane i bambusowe

 

Funkcjonalne i dekoracyjne zalety żaluzji drewnianych oraz bambusowych

Żaluzje drewniane i bambusowe to nie tylko praktyczna osłona okna przed światłem lub sąsiadami, ale także estetyczna dekoracja wnętrza. Zarówno jeden, jak i drugi gatunek nawiązuje do ogromnie popularnych dziś lameli. Drewniane listwy montowane są na ścianach w salonie lub kuchni, czasem stanowią rodzaj ścianki dzielącej przestrzeń. Poziome żaluzje drewniane i bambusowe będą świetnie współgrać z takim dodatkiem, tworząc spójną kompozycję. Drewno jest materiałem niezwykle wdzięcznym i pomimo zmieniających się trendów w aranżacji wnętrz, nieustannie stoi na podium materiałów najczęściej wybieranych do urządzania mieszkań i domów. Drewniane żaluzje ocieplą pomieszczenie, nadadzą mu specyficznego klimatu, przytulności. Sprawdzą się zarówno w stylizacjach typowo wiejskich, prowansalskich, rustykalnych, jak również skandynawskich, nowoczesnych, glamour czy nawet loftowych. Podobnie rzecz się ma z żaluzjami bambusowymi, choć historia tego surowca w Polsce jest nieco krótsza. Wizualnie żaluzje z obu tych materiałów są do siebie podobne i niezwykle estetyczne. Zarówno żaluzje drewniane, jak i żaluzje bambusowe wykonane zostały z materiałów naturalnych, są zatem ekologiczne, a po zużyciu zostaną poddane procesowi biodegradacji.

Jaka jest różnica między żaluzjami drewnianymi a bambusowymi?

Z uwagi na materiał, z którego zostały wykonane komponenty, żaluzje bambusowe są cieńsze niż żaluzje drewniane, w związku z czym po złożeniu przysłaniają mniejszą powierzchnię okna. Bambus jest materiałem lżejszym, dzięki czemu lamele z niego wykonane, posiadają mniej ograniczeń montażowych. Żaluzje drewniane mogą bowiem ważyć nawet ok. 2 kg na m2, przez co trudno będzie umieścić je na bardzo wysokim oknie. Lamele drewniane i bambusowe są równie trwałe, dlatego otrzymasz od nas 3 lata gwarancji na użytkowanie obu rodzajów żaluzji, niezależnie od tego, na które się zdecydujesz.

Wymiary żaluzji drewnianych i bambusowych

Proponujemy dwa wymiary żaluzji: 25 mm i 50 mm. Decyzja w kwestii wyboru jednego z nich uzależniona powinna być przede wszystkim walorami estetycznymi, ale także praktycznymi. Zarówno drobne, jak i szersze lamele mają swoje grono zwolenników. Nieco inaczej może przebiegać ich czyszczenie. Żaluzje o szerokości 25 mm są gęściej ułożone, tych 50 mm jest mniej, lecz posiadają większą powierzchnię, na której osiada kurz, więc może być bardziej widoczny.

Dostosuj kolor żaluzji do wystroju wnętrza

Mamy świadomość tego, że kolor naszych produktów na każdym ekranie będzie wyglądał inaczej. Nie ryzykuj nietrafionego zakupu online. Zamów próbki wybranych lameli. 5 kolorów wyślemy Ci gratis, za każdy kolejny zapłacisz 1 zł. Wybierz żaluzje drewniane w kolorze ram okiennych lub kontrastujące z nimi, jeśli chcesz, by się wyróżniały. W naszej ofercie znajdziesz najpopularniejsze odcienie: szarości, biel, brąz, czerń, beż, a także wpadające w odcienie żółte.

Drabinka taśmowa czy sznurkowa?

Drabinka to pionowe paski, które utrzymują lamele w poziomie i pozwalają na ich zwijanie oraz rozwijanie. Drabinka sznurkowa charakteryzuje się tym, że jest mało widoczna. Nie zasłania jednak w pełni otworów, przez które przechodzi sznurek. Drabinka taśmowa jest szersza i znacznie lepiej maskuje otwory w lamelach, lecz bardziej ją widać. Można potraktować tę cechę jako atut i dodatkowo ją uwypuklić. Wybierz dowolny z 10 dostępnych w naszej ofercie kolorów tasiemek, by stworzyć zupełnie wyjątkową ozdobę, nietuzinkowy efekt dekoracyjny swojego okna.

Sposób montażu żaluzji poziomych

W zależności od potrzeb oraz budowy okna, nasze żaluzje drewniane i bambusowe możesz zamontować na ramie okiennej inwazyjnie, bezinwazyjnie, ale również w świetle szyby, na ścianie, suficie lub we wnęce. Bezinwazyjny montaż nie pozostawi na Twoim oknie żadnych ubytków, nie spowoduje utraty gwarancji. Nie wymaga również wiercenia, montowanie kołków w ścianie. Wybierz żaluzje drewniane lub żaluzje bambusowe do swojego domu. Spraw, że Twój salon, kuchnia czy sypialnia nabiorą prywatności, a zarazem charakteru. Podaj nam wymiar, który potrzebujesz, model oraz kolor, byśmy mogli stworzyć dokładnie to, czego potrzebujesz.