Home / Żaluzje / Żaluzje aluminiowe

Żaluzje aluminiowe na wymiar

Filtruj produkty
Szerokość lameli
Aluminiowa 25mm
Aluminiowa 50mm
Montaż żaluzji
Bezinwazyjniena ramie okna
W świetle szyby
Inwazyjniena ramie okna
Do ściany, sufitu lub wnękina kołki rozporowe
Rodzaj drabinki
Sznurkowalamele 25mm i 50mm
Taśmowatylko lamele 50mm
Kolor Lameli
Szary, Czarny
Czerwień
Zieleń
Błękit, Granat
Białe, Ecru
Brąz, Beż

Żaluzje są ciekawym sposobem na osłonięcie okna oraz jego dekorację. Stanowią dobrą alternatywę dla rolet i zasłon. Przede wszystkim z powodu ich dużej funkcjonalności. W szczególności żaluzje aluminiowe cieszą się dużą popularnością z powodu łatwości ich czyszczenia. Z tego powodu najczęściej spotkać je można w kuchni, choć doskonale sprawdzą się także w innych pomieszczeniach.

Najwyższa funkcjonalność

Główną zaletą żaluzji jest ich funkcjonalność. Pod tym względem można wyróżnić między innymi:

  • Możliwość regulacji ilości wpadającego światła za pomocą obracanych lameli. W odróżnieniu od większości rolet żaluzje aluminiowe do pokoju pozwalają dobrze doświetlić pomieszczenie, ponieważ przepuszczają światło na całej wysokości okna, a nie tylko wąską szparą na dole.
  • Po całkowitym podniesieniu żaluzji aluminiowych w kuchni uzyskać można pełny dostęp do okna. Pozwala to wpuścić do wnętrza więcej światła. Unieść żaluzję można także na dowolną wysokość, co pozwala na bardzo precyzyjne dozowanie ilości światła wpadającego do środka.
  • Wytrzymałość, a jednocześnie lekkość. Żaluzje aluminiowe na wymiar wykonane są z lekkiego aluminium. Mimo częstego wyginania, lamele nie będą ulegać uszkodzeniu. Jest to istotne w sytuacji, gdy coś postawimy na parapecie i w czasie rozkładania żaluzji zahaczy ona o ten przedmiot.
  • W celu wyczyszczenia żaluzji aluminiowych wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką. Nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia powinny zniknąć bez śladu. Stanowi to niezaprzeczalnie główną przewagę żaluzji nad innymi osłonami okiennymi.

Pod względem estetycznym stylowe żaluzje aluminiowe prezentują się bardzo dobrze. Łatwo można je dopasować do praktycznie dowolnego wystroju wnętrza.

Dobierz swoje żaluzje aluminiowe w naszym konfiguratorze

Aby jeszcze lepiej dopasować żaluzje aluminiowe na wymiar do swoich potrzeb, warto skorzystać z naszego konfiguratora żaluzji aluminiowych, dostępnego na stronie sklepu. Ustawić tam można podstawowe parametry, jak wymiary, grubość lamelek oraz sposób mocowania.

Żaluzje aluminiowe mocowane do ściany lub sufitu to stabilność oraz duża żywotność osłon okiennych. Jednak dużo częściej klienci decydują się na montaż bezinwazyjny żaluzji aluminiowych. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele zalet. Żaluzje mocowane są bezpośrednio do ramy okna, co oznacza, że nie trzeba ich podnosić w celu otwarcia skrzydła okiennego. Wygląda to też dużo bardziej estetycznie.

W ofercie posiadamy również żaluzje aluminiowe montowane w świetle szyby, co jeszcze bardziej zmniejsza ich wielkość i eksponuje ramy okienne. W tym przypadku żaluzje doskonale trzymają się powierzchni okna także po ich uchyleniu gdy zastosujemy prowadzenie linkowe.

Żaluzje aluminiowe. Atrakcyjna cena za wygodę i funkcjonalność

Żaluzje aluminiowe najczęściej wybierane są ze względu na swoją funkcjonalność. Pod tym względem faktycznie nie mają sobie równych. Stąd też najczęściej wybierane są żaluzje aluminiowe do kuchni. Jednak pod względem wizualnym stanowią one też dużą wartość. Łatwo wpasować je do praktycznie każdego wystroju wnętrza. Dlatego też warto sprawdzić w naszym konfiguratorze żaluzji aluminiowych, co mamy do zaoferowania. A w razie wątpliwości, bez zastanowienia dzwonić do nas i dopytywać.