Rolety zewnętrznena wymiar

Rolety zewnętrzne posiadają wyjątkowo dużą funkcjonalność. W porównaniu do innych rodzajów osłon okiennych o wiele lepiej chronią przed nagrzewaniem się pomieszczeń. Dodatkowo pełnią też inne ważne funkcje. Jednocześnie zapewniają wysoką estetykę i są proste w użytkowaniu. To właśnie dlatego rozwiązanie takie zyskuje ostatnio na popularności. Sprawdź sam, z jakich powodów warto wybrać rolety zewnętrzne do swojego domu.

Funkcjonalność rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne są niezwykle funkcjonalne głównie dzięki ich montażowi po zewnętrznej stronie okna. Dzięki temu mogą one służyć do:

  • regulacji ilości słońca wpadającego do środka. Rolety można opuszczać i podnosić na żądaną wysokość, aby odpowiednio doświetlić pomieszczenie.
  • zapobiegania nagrzewaniu. Po opuszczeniu pancerza promienie słoneczne nie dochodzą do szyby okiennej. Dzięki temu nie nagrzewa się ona, a właśnie w ten sposób w gorące letnie dni nagrzewają się pomieszczenia wewnątrz domu.
  • zmniejszenia kosztów ogrzewania zimą. Po zamknięciu rolety zewnętrznej tworzy się poduszka powietrzna między pancerzem a szybą. W ten sposób zwiększa się izolacja termiczna okna – najsłabszego pod tym względem elementu domu. Oznacza to mniejsze koszty ogrzewania domowego.

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe skutecznie chronią dom przed rabusiami, gdy domowników nie ma w domu.

Dzięki temu, że rolety przylegają do ścian bocznych za pośrednictwem prowadnic, po opuszczeniu osłony okiennej uzyskuje się efekt wyciszenia. Jest to szczególnie przydatne w miastach, gdzie ruch uliczny generuje ciągły hałas za oknem.

Niektóre z rolet zewnętrznych do salonu można wyposażyć dodatkowo wbudowaną moskitierę, które chroni przed owadami.

Rolety zewnętrzne – rodzaje

Można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje rolet: podtynkowe oraz natynkowe. Te pierwsze montowane są głównie w dopiero budowanych budynkach. Są one ukryte pod tynkiem, dzięki czemu nie rzucają się tak mocno w oczy. W przypadku rolet zewnętrznych natynkowych są one montowane na ścianie, przez co skrzynka rolety wystaje poza obrys budynku. Jest to rozwiązanie adaptacyjne, które bez problemu można stosować w każdym domu, bez ingerencji w konstrukcję.

Zarówno rolety zewnętrzne podtynkowe, jak i natynkowe mogą być sterowane na trzy sposoby:

  • manualnie za pomocą linki,
  • manualnie za pomocą taśmy,
  • natomiast rolety zewnętrzne elektryczne posiadają wbudowany silnik elektryczny, który sam może zamykać i otwierać osłonę okienną. Rozwiązanie to może także współpracować z systemem inteligentnego domu.

Wybór odpowiedniego typu rolety ułatwia konfigurator rolet zewnętrznych dostępny na naszej stronie. Można w nim dowolnie dobierać poszczególne elementy rolety, aby dostosować ją do swoich potrzeb.

Rolety zewnętrzne i ich montaż

Montaż rolet zewnętrznych nie jest tak prosty, jak w przypadku klasycznych rozwiązań. Dlatego tym bardziej warto skorzystać z naszej usługi pomiaru i montażu. Dzięki temu nasz pracownik będzie mógł dokładnie dopasować roletę do wymiarów okna, a gdy produkt będzie już gotowy, przyjedzie ponownie w celu montażu rolety zewnętrznej. Sprawdź sam, jakie to proste. A jeśli będziesz miał jakieś pytania – zachęcamy do kontaktu z nami.