Home / Rolety / Rolety screen

Rolety screen na wymiar

W większości przypadków roleta może albo zasłaniać okno całkowicie, izolując domowników i świat zewnętrzny, albo odsłaniać je, jednak wtedy nie chroni przed słońcem ani nie zapewnia prywatności. Inaczej jest w przypadku rolety screen. Nawet, gdy jest ona w pełni opuszczona, światło słoneczne nadal może wpadać do pomieszczenia. Roleta jednak nadal będzie chronić przed nagrzewaniem salonu lub pokoju, a także zapewni pełną prywatność.

Jak działa roleta screen?

Tkanina rolety screen do salonu wykonana jest w taki sposób, by przepuszczać część promieni słonecznych. Jak dużo promieni dostanie się do pokoju, określa parametr zwany stopniem otwarcia rolety. Może on wynosić od 0 do 5%. Zero oznacza, że roleta jest całkowicie nieprzepuszczalna i zaciemnia pomieszczenie.

Dodatkowo optymalne rozłożenie perforacji na rolecie pozwala na zerkanie na zewnątrz, choćby w celu określenia, jaka jest pogoda. Jednocześnie praktycznie niemożliwe jest zobaczenie domowników z zewnątrz.

Zalety rolety screen

Rolety screen mogą być montowane na zewnątrz okna lub w środku budynku. W pierwszym przypadku mogą skutecznie chronić szybę przed nagrzewaniem się, dzięki czemu pokój lub salon także nie będzie się nagrzewał. Zmniejsza to koszty klimatyzacji. Rolety screen wewnętrzne montowane są natomiast wewnątrz. W tym przypadku instalacja osłony jest łatwiejsza. Jednak dzięki naszej usłudze pomiaru i montażu także rolety screen zewnętrzne nie będą stanowiły najmniejszego problemu.

Opinie rolet screen są bardzo pozytywne także dzięki nowoczesnemu sterowaniu, jakie w nich można spotkać. Są to systemy najczęściej elektroniczne. Dzięki silnikom elektrycznym roletami screen do salonu można sterować za pomocą pilota, panelu zamieszczonego przy oknie, a nawet aplikacji w telefonie.

Rolety screen współpracują także z systemem inteligentnego domu. Oznacza to, że wszystkie rolety w domu można grupować tak, by otwierać je w dowolnych konfiguracjach jednym kliknięciem w ekran telefonu. Przy wychodzeniu z domu łatwo można zasłonić wszystkie okna. W gorący, słoneczny dzień zamykać się mogą rolety screen ZIP umieszczone na południowej stronie domu. Istnieje także możliwość umieszczenia stacji pogodowej, która będzie sterowała roletami w zależności od panujących warunków atmosferycznych.

Przeznaczenie rolet screen

Rolety screen doskonale sprawdzą się w różnych miejscach:

  • przy dużych przeszkleniach ułatwią szybkie zasłanianie i odsłanianie okien,
  • w budynkach ekologicznych ułatwiają ograniczanie zużycia prądu (klimatyzacja),
  • w pomieszczeniach skierowanych na południe pozwolą chronić dom przed nagrzewaniem, a jednocześnie oświetlą pokój delikatnym światłem słonecznym,
  • doskonale współpracują z systemem inteligentnego domu,
  • w altanach i pergolach zapewnią prywatność, ale pozwolą także spoglądać na to, co dzieje się na zewnątrz.

W zależności od celu warto odpowiednio dostosować roletę, aby jak najlepiej spełniała swoje zadania. Pomoże w tym konfigurator rolet screen, który znaleźć można na naszej stronie. Jest on intuicyjny w użyciu i pozwala na dobranie praktycznie dowolnych parametrów.