Rolety dzień i noc na wymiar

Filtruj produkty
Typ rolety
Wolnowisząca w kasecie4 kolory kaset
Wolnowisząca bez kasety
W kasecie ALU uni plusProwadnica wypukła, montaż bezinwazyjny
W kasecie ALU uni lux11 kolorów kaset, płaska prowadnica
Mini z prowadzeniem żyłkowym
Kolor tkaniny
Brązowe
Czerwony
Zielony
Niebieski
Białe
Beżowe
Szare
Fioletowy / Różowy
Czarny
Pomarańczowy
Montaż
Do sufituna kołki rozporowe
Do ścianyna kołki rozporowe
Bezinwazyjnyna skrzydle okna lub na taśme montażową
Do listwy przyszybowejinwazyjnie na wkręty
Grupa cenowa
Grupa 1 poziom cenowy niski
Grupa 2 poziom cenowy niski
Grupa 3 poziom cenowy średni
Grupa 4 poziom cenowy wysoki

Rolety dzień i noc

Rolety pełnią ważną rolę w każdym domu. Przede wszystkim pozwalają regulować ilość wpadającego do mieszkania światła słonecznego. Jednak, ze względu na swoje umiejscowienie i wielkość, stanowią również istotny element wystroju wnętrza. Rolety dzień i noc stworzone zostały tak, by połączyć pełną funkcjonalność oraz dobry wygląd. Uzyskany efekt zdecydowanie wyróżnia się wśród wszystkich osłon okiennych, jakie są aktualnie dostępne. Dlaczego warto rozważyć założenie rolet dzień i noc w swoim domu?

Niezwykła funkcjonalność rolet dzień i noc

Budowa rolet dzień i noc zdecydowanie różni się od innych osłon okiennych. W tym przypadku zastosowano podwójne warstwy materiału. Tworzą one naprzemienne pasy: przeźroczysty oraz nieprześwitujący. Mechanizm pozwala na przesuwanie się tych pasów względem siebie, a w ten sposób – zmianę ich wielkości. Dlatego też rolety dzień i noc na wymiar pozwalają bardzo dokładnie kontrolować ilość promieni słonecznych wpadających do środka.

W skrajnym położeniu wszystkie pasy stają się nieprzeźroczyste, przez co w pokoju jest ciemno. Po przeciwnej stronie pasy transparentne stanowią połowę powierzchni okna i wpuszczają delikatne, rozproszone światło, które zawsze pozwala na pracę przy komputerze lub oglądanie telewizji. Roletę można także całkowicie unieść, aby odsłonić okno i cieszyć się pełnią słonecznego dnia.

 

 

Rodzaje rolet dzień i noc na wymiar

Na rynku funkcjonuje kilka rodzajów rolet dzień i noc. Różnią się one między sobą przede wszystkim wyglądem, ale również posiadają dodatkowe funkcje.

  • Rolety dzień i noc mini. Są to niewielkie rolety charakteryzujące się również niską ceną oraz prostą budową. Ze względu na wymiary najczęściej montowane są bezinwazyjnie na ramie okiennej, a dodatkowo wyposażone w boczne prowadzenie żyłkowe, które umożliwia korzystanie z rolet także przy uchylonym oknie.
  • Rolety dzień i noc wolnowiszące. Ta odmiana z kolei przeznaczona jest na duże okna. Dzięki zamontowaniu bezpośrednio do sufitu lub ściany uzyskuje się dużą stabilność i żywotność. Wizualnie zasłaniają one z reguły całą wnękę okienną, przez co są jeszcze bardziej widocznym elementem dekoracyjnym salonu.
  • Rolety dzień i noc w kasecie. Aby nadać rolecie jeszcze bardziej estetyczny wygląd, można schować mechanizmy w kasetę. Wykonana z aluminium  bardzo łatwo się czyści, a możliwość wyboru koloru umożliwia dopasowanie produktu do wystroju danego wnętrza.
  • Rolety dzień i noc wolnowiszące w kasecie. Także w przypadku rolet montowanych do sufitu lub ściany jest możliwość zakupu modelu z kasetą.

Stwórz własną roletę dzień i noc w naszym konfiguratorze

Wybór pomiędzy odpowiednim mocowaniem rolety (rolety dzień i noc mocowane do sufitu lub ramy okiennej) może nie być łatwy. Dodatkowo można wybrać wersję z kasetą lub bez. Możliwości jest dużo. Dlatego też udostępniamy doskonały konfigurator rolet dzień i noc, który pozwala wybrać pożądane cechy i elementy. W ten sposób szybko i łatwo stworzysz swój idealny produkt. W razie pytań lub wątpliwości nasi pracownicy służą swoim doświadczeniem oraz wiedzą, aby ułatwić Ci wybór optymalnego rozwiązania.