Moskitiery na wymiar

Filtruj produkty
Typ Moskitiery
Moskitiera ramkowa

Głównym zadaniem moskitiery jest ochrona Twojego domu przed owadami i pyłkami przy jednoczesnej możliwości otworzenia okna. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne nie tylko na wsi, lecz także w mieście, gdzie również występuje mnóstwo much i biedronek dostających się do wnętrza mieszkania.

Zalety moskitiery

Założenie na okno lub drzwi moskitiery na wymiar jest bardzo korzystne dla domowników pod kilkoma względami:

  • Podstawowa funkcja moskitiery na okno to oczywiście ochrona przed owadami wlatującymi do środka. Jest to bardzo skuteczny sposób ochrony przed muchami, które latem potrafią mocno uprzykrzyć życie domowników. Chroni także przed pojawieniem się w środku os czy szerszeni, których ugryzienie może być niebezpieczne dla alergików.
  • Alergicy będą czuli się spokojniej także dzięki blokowaniu różnych pyłków z drzew i kwiatów. Na wiosnę będzie to dla nich prawdziwa ulga w ich dolegliwości.
  • W każdej chwili można otworzyć okno, aby przewietrzyć pomieszczenie. Moskitiera nie blokuje skrzydła, a jej budowa pozwala na spokojne spoglądanie na ogród. Jest to szczególnie ciekawe rozwiązanie w przypadku małych altan na ogrodzie. Umożliwia rozpalenie grilla na świeżym powietrzu, a jednocześnie chroni przed komarami i muchami.
  • W nie mniejszym stopniu chroni przed przedostawaniem się do środka brudu, co ułatwia utrzymanie w nim porządku.
  • W wielu przypadkach zapobiega także dostaniu się do domu zwierząt. Kot, pies, a nawet jakieś niewielkie, dzikie stworzenie mogłoby wejść przez okno skuszone miłym zapachem. Siatka jednak stanowi skuteczną przeszkodę w takim przypadku. Moskitiera na drzwi tarasowe jeszcze lepiej spełnia to zadanie.

Moskitiery na drzwi i okna posiadają zatem wiele istotnych funkcji, których nie powinno się kwitować samą ochroną przed owadami.

Jakie moskitiery wybrać?

Istnieje kilka rodzajów moskitier na wymiar, jakie oferowane są w naszym sklepie. Najczęściej kupowane są moskitiery ramkowe, bardzo łatwe w montażu i demontażu. Jest to specjalna, aluminiowa ramka, którą montuje się do okna za pomocą dołączonych do zestawu uchwytów.

Innym rozwiązaniem mogą być moskitiery otwierane. Przydatne na tarasy i balkony, szczególnie gdy na parapecie znajdują się kwiaty do podlewania. Montuje się je na zawiasach do ramy okiennej, a zamykane są na magnetycznym uchwycie. W końcu moskitiery rolowane, które można zwinąć na czas zimy, gdy ich przydatność jest dużo mniejsza.

Wszystkie moskitiery na okna i drzwi wykonywane są na wymiar. Dlatego też warto zastanowić się nad naszą usługą pomiaru i montażu. Nasz pracownik może przyjechać do mieszkańców Tarnowa, Dębicy, Rzeszowa i innych miejscowości, gdzie dokona dokładnego pomiaru Twoich okien, aby wykonane moskitiery pasowały jak ulał. Przy tej okazji doradzi, jakie rozwiązanie będzie optymalne. Następnie pojawi się po raz drugi w celu zamontowania ochrony na Twoje okno. Usługa dostępna jest dla wybranych miast, jak Kraków, Bochnia czy Wieliczka, ale warto zadzwonić do nas i dopytać o możliwość wykupienia tej usługi także w Twoim miejscu zamieszkania.